Lounais-Suomen Syöpäyhdistys r.y.

Y-tunnus: 0197584-6 

» Lounais-Suomen Syöpäyhdistyksen toiminta-alue

 

Meri-Karinan hyvinvointikeskus

» Meri-Karinan hyvinvointikeskus

Seiskarinkatu 35, 20900 Turku
02 2657 666 (info), meri-karina@lssy.fi

 

Hallinto

toimitusjohtaja Ville Viitanen
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi

hallintopäällikkö Henje Hyppänen-Joutsa
02 2657 669, henje.hyppanen@lssy.fi

viestintä- ja markkinointipäällikkö Aleksi Rajamäki
02 2657 602, aleksi.rajamaki@lssy.fi

asunto- ja järjestösihteeri Camilla Carpelan
050 591 4974, camilla.carpelan@lssy.fi

varainhankintakoordinaattori Kati Tilli 
044 055 1571, kati.tilli@lssy.fi

 

Jäsentoimisto

» liity jäseneksi

» ilmoita jäsentietojen muutoksista sähköisesti

Itäinen Pitkäkatu 30, 20700 Turku
(katutaso, käynti Tähtitorninkadun puolelta)
02 2657 913, matkari@lssy.fi

avoinna: ma-pe klo 9–16.30

 

Asumispalvelut

asunto- ja järjestösihteeri Camilla Carpelan
050 591 4974, camilla.carpelan@lssy.fi

Karinaranta
Seiskarinkatu 35, 20900 Turku
» Turku, tehostetun palveluasumisen koti
kanslia/hoitajat, 02 2657 765, karinaranta@lssy.fi

Karinaranta II
Seiskarinkatu 35, 20900 Turku
» Turku, vuokrakerrostaloasunnot

Salo-Karina  
» Salo, vuokrakerrostaloasunnot 
Helsingintie 52, 24100 Salo

Meri-Villa 2 & Meri-Villa 2
Seiskarinkatu 35, 20900 Turku
» Turku, vuokrarivitaloasunnot

 

Karinakoti

» Karinakoti

Seiskarinkatu 37, 20900 Turku
02 2657 622, karinakoti@lssy.fi
telefax 02 2657 621

asiamies Ville Viitanen
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi

vastaava lääkäri Riitta Lahtonen
02 2657 625, riitta.lahtonen@lssy.fi

vastaava hoitaja Sanna Schmandt
02 2657 623, sanna.schmandt@lssy.fi

 

Matkatoimisto Matkari

» Matkari

Itäinen Pitkäkatu 30, 20700 Turku
(katutaso, käynti Tähtitorninkadun puolelta)
02 2657 913, matkari@lssy.fi

avoinna: ma-pe klo 9–16.30

toimitusjohtaja Ville Viitanen
02 2657 691, ville.viitanen@lssy.fi

 

Paikallisosastot

» Forssa
puheenjohtaja Kaisa Salminen
050 5691 271, forssa@lssy.fi

» Loimaa
puheenjohtaja Kaisa Hyvärinen
040 762 4196, loimaa@lssy.fi

» Rannikkoseutu
puheenjohtaja Raimo Sulonen
040 848 7113, rannikkoseutu@lssy.fi

» Salo
puheenjohtaja Maija Iltanen
040 768 1534, salo@lssy.fi

» Turku
puheenjohtaja Anneli Suominen
050 596 0470, turku@lssy.fi

» Uusikaupunki
puheenjohtaja Esko Tähtinen
040 577 5817, uki@lssy.fi

 

Potilaskerhot

Sykerö-kerho
» lapsisyöpäpotilasperheiden Sykerö-kerho

lapsiperhekoordinaattori Pia Ilves
pia.ilves@lssy.fi

Sykerö-toimikunnan puheenjohtaja Taina Ylenius
sykero@lssy.fi


Etuset-kerho
» Eturauhassyöpäpotilaiden Etuset-kerho

Etuset-ryhmän sihteeri Sirkka Nikulainen
02 2657 841 (ti-to), sirkka.nikulainen@lssy.fi

Etuset-ryhmän puheenjohtaja Janne Tamminen
040 963 0026, etusetpotilaat@gmail.com, janne.tamminen1@gmail.com

 

Ravintola-, kokous- ja juhlapalvelut

» Meri-Karinan hyvinvointikeskus

keittiöpäällikkö Mikko Rantala
02 2657 603 (yhteydenotot arkisin klo 14–16)
keittio@lssy.fi

 

Tuki- ja neuvontapalvelut

vastaava hoitaja Teija Kemppainen
02 2657 609, teija.kemppainen@lssy.fi

Kurssitoimisto
02 2657 610, kurssi@lssy.fi
» sopeutumisvalmennuskurssit

Syöpäneuvonta-asemat
Ajanvaraus: 02 2657 927 (ma-pe klo 9–11)
» neuvonta-asemat

Vertaistukitoiminta
neuvontahoitaja Pirkko-Liisa Santala
02 2657 619, vapaaehtoistoiminta@lssy.fi

Niko-projekti. Syövän ehkäiseminen nuorten arjessa.
projektipäällikkö Minna Salakari
040 730 7877, minna.salakari@lssy.fi
» NIKO-projekti

 

Vapaaehtois- ja talkootoiminta

02 2657 619
vapaaehtoistoiminta@lssy.fi

vapaaehtoistoiminnan koordinaattori Sirkka Nikulainen
02 2657 841 (ti-to), sirkka.nikulainen@lssy.fi

 

 

some

» Lounaissuomalaiset Syöpäjärjestöt Facebookissa
» Lounaissuomalaiset Syöpäjärjestöt Instagramissa